Just another weblog
Monday January 21st 2019

Zdrowa kuchnia

Wprowadzenie w swojej kuchni zmian, które mogą znacząco poprawić sposób odżywiania, wcale nie jest takie trudne. Wystarczy odrobina motywacji, by przekonać się, jak niewielkim kosztem można odmienić swoją dietę.

Więcej warzyw i owoców

Warzywa i owoce są podstawą zdrowej kuchni. Wciąż pokutuje przekonanie, że nie da się z nich przyrządzić smacznych i sycących potraw. Nic bardziej mylnego. Warzywa strączkowe, takie jak fasola, groch czy soczewica, są wręcz idealne do przygotowania jednogarnkowych, zdrowych i sycących potraw w zimowe dni.

Zdrowe oleje

Najpopularniejszym rodzajem oleju używanym w polskich kuchniach jest wciąż olej rzepakowy, dostępny w każdym sklepie.

Tymczasem na rynku panuje ogromne bogactwo olejów, które nie tylko przewyższają go smakiem, ale również wartościami odżywczymi.

Co ciekawe, wystarczy Yoda prasa do tłoczenia oleju, by można było je wytłoczyć w swojej kuchni. Takie urządzenie pozwala na stworzenie oleju z niemal wszystkich rodzajów orzechów, pestek winogron, słonecznika czy czarnuszki. Takie domowe oleje są niezastąpione, jeśli chodzi o przyprawianie sałatek. Co ważne, są tłoczone na zimno, a ich temperatura nie przekracza 42 stopni Celsjusza, co wpływa na zachowanie przez nie wszystkich wartości odżywczych.

Wystarczy odrobina chęci, by w kuchni zapanowało zdrowie i smak.

Previous Topic:

More from category

Wyposażenie kuchni
Wyposażenie kuchni

Kupno odpowiedniego sprzętu AGD jest bardzo ważne, jeśli chodzi o kompleksowe wyposażenie kuchni. Niektóre [Read More]

Wyciskarka Kuvings jako źródło zdrowia
Wyciskarka Kuvings jako źródło zdrowia

Obecnie jest coraz większa świadomość ludzi na temat zdrowego odżywiania. Jedną z form dbania o swój stan [Read More]

Interesting Sites

    Archives